Series: Scosche
SKU: SCO-MEMSD-BK
CAUPC: 033991104167
Add style and safety to your vehicle with this compact low-profile magnetic mount, that securely holds your phone in clear view for safer hands-free use while you drive.
SCOSCHE MagicMount Elite2 MagSafe Dash
| SKU | SCO-MEMSD-BK |
| Brand | SCOSCHE |
| Series | Scosche |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | Universal |
| MagSafe | Yes — MagSafe compatible |
| Details | |
| Weight | 0.50 oz |
| UPC | 033991104167 |
| Warranty | 1-Year Limited Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 22 × 15 × 17 in |
| Master Box Weight | 33 lbs |
| Packaging Dims | 6.7 × 4.2 × 1.6 in |