SKU: CCKP3-IPH16PLUS-CLFR
CAUPC: 888488357676
The CCK Phantom 3 Ready-to-Customize Case is the official refill for the Custom Case Kiosk system. Built on the trusted Nimbus9 Phantom 3 platform, this case is MagSafe compatible and engineered for 20 ft. drop protection. Each unit features a smooth, kiosk-optimized back surface for fast, consistent printing while ensuring the finished product meets premium protection standards.
CCK Phantom 3 Ready-to-Customize Case for iPhone 16 Plus
| SKU | CCKP3-IPH16PLUS-CLFR |
| Brand | CCK |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | iPhone 16 Plus |
| Details | |
| Weight | 0.32 oz |
| UPC | 888488357676 |
| Warranty | Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 17 × 13 × 15 in |
| Master Box Weight | 36 lbs |
| Packaging Dims | 18.7 × 16.5 × 9.4 in |
In-store personalization. Endless possibilities.