Series: Clear Ombre Magsafe Series
SKU: CL-OMBMS-IPH16PRO-PKPU
CAUPC: 888488345147
The Clear Ombre MagSafe Series combines vibrant ombre gradients with practical functionality. This case is designed to provide excellent protection while showcasing a unique color transition effect. With MagSafe compatibility, it ensures easy attachment of accessories, making it both stylish and functional.
CLICK Clear Ombre MagSafe Series for iPhone 16 Pro
| SKU | CL-OMBMS-IPH16PRO-PKPU |
| Brand | CLICK |
| Series | Clear Ombre Magsafe Series |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | iPhone 16 Pro |
| MagSafe | Yes — MagSafe compatible |
| Details | |
| Weight | 0.32 oz |
| UPC | 888488345147 |
| Warranty | Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 17 × 13 × 15 in |
| Master Box Weight | 36 lbs |
| Packaging Dims | 18.7 × 16.5 × 9.4 in |
Trend-forward designs. Wallet-friendly pricing.