Series: Cosmic Series Magsafe Case
SKU: CL-CSMS-IPH16-PK
CAUPC: 888488347981
The Cosmic Series offers a unique design with MagSafe compatibility. This case is perfect for those who want to stand out while ensuring their phone is well protected.
CLICK Cosmic MagSafe Series iPhone 16 Case
| SKU | CL-CSMS-IPH16-PK |
| Brand | CLICK |
| Series | Cosmic Series Magsafe Case |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | iPhone 16 |
| MagSafe | Yes — MagSafe compatible |
| Details | |
| Weight | 0.32 oz |
| UPC | 888488347981 |
| Warranty | Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 17 × 13 × 15 in |
| Master Box Weight | 36 lbs |
| Packaging Dims | 18.7 × 16.5 × 9.4 in |
Trend-forward designs. Wallet-friendly pricing.