Series: Cosmic Series Magsafe Case
SKU: CL-CSMS-IPH16PLUS-PK
CAUPC: 888488348001
Only 1 available
The Cosmic Series offers a unique design with MagSafe compatibility. This case is perfect for those who want to stand out while ensuring their phone is well protected.
CLICK Cosmic MagSafe Series iPhone 16 Plus Case
| SKU | CL-CSMS-IPH16PLUS-PK |
| Brand | CLICK |
| Series | Cosmic Series Magsafe Case |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | iPhone 16 Plus |
| MagSafe | Yes — MagSafe compatible |
| Details | |
| Weight | 0.32 oz |
| UPC | 888488348001 |
| Warranty | Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 17 × 13 × 15 in |
| Master Box Weight | 36 lbs |
| Packaging Dims | 18.7 × 16.5 × 9.4 in |
Trend-forward designs. Wallet-friendly pricing.