Series: Cosmic Series Magsafe Case
SKU: CL-CSMS-IPHSE25-PK
CAUPC: 888488352688
The Cosmic Series offers a unique design that combines vibrant colors like Pink and Rainbow Swirl with practical functionality. This case is perfect for those who want to stand out while ensuring their phone is well protected. Its durable build provides everyday protection against impacts and scratches, while the slim profile ensures comfortable handling and an easy grip.
CLICK Cosmic MagSafe Series iPhone 17e/16e/15/14/13 Case
| SKU | CL-CSMS-IPHSE25-PK |
| Brand | CLICK |
| Series | Cosmic Series Magsafe Case |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | iPhone 13 (6.1),iPhone 14 (6.1),iPhone 15,iPhone 16e,iPhone 17e |
| MagSafe | Yes — MagSafe compatible |
| Details | |
| Weight | 0.32 oz |
| UPC | 888488352688 |
| Warranty | Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 17 × 13 × 15 in |
| Master Box Weight | 36 lbs |
| Packaging Dims | 18.7 × 16.5 × 9.4 in |
Trend-forward designs. Wallet-friendly pricing.