Series: Edge Series
SKU: CL-EDG-IPH16PMX-PU
CAUPC: 888488346199
The Edge MagSafe Series offers a sleek and modern design with enhanced protection. This case is MagSafe compatible, ensuring your phone is both stylishly protected and functional.
CLICK Edge Series iPhone 16 Pro Max Case
| SKU | CL-EDG-IPH16PMX-PU |
| Brand | CLICK |
| Series | Edge Series |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | iPhone 16 Pro Max |
| Details | |
| Weight | 0.32 oz |
| UPC | 888488346199 |
| Warranty | Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 17 × 13 × 15 in |
| Master Box Weight | 36 lbs |
| Packaging Dims | 18.7 × 16.5 × 9.4 in |
Trend-forward designs. Wallet-friendly pricing.