Series: Flex Shield Magsafe Series
SKU: CL-FXSHMS-IPH2161-PU
CAUPC: 888488350035
The Flex Shield MagSafe Series provides a unique sliding camera shield for added protection. With MagSafe compatibility, this case is perfect for those who prioritize both functionality and security.
CLICK Flex Shield MagSafe Series iPhone 13 Case
| SKU | CL-FXSHMS-IPH2161-PU |
| Brand | CLICK |
| Series | Flex Shield Magsafe Series |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | iPhone 13 (6.1) |
| MagSafe | Yes — MagSafe compatible |
| Details | |
| Weight | 0.32 oz |
| UPC | 888488350035 |
| Warranty | Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 17 × 13 × 15 in |
| Master Box Weight | 36 lbs |
| Packaging Dims | 18.7 × 16.5 × 9.4 in |
Trend-forward designs. Wallet-friendly pricing.