Series: Flex Shield Series
SKU: CL-FXSH-SAMGA16-PK
CAUPC: 888488350400
Only 3 available
The Flex Shield Series provides a unique sliding camera shield for added protection. This case is perfect for those who prioritize both functionality and security.
CLICK Flex Shield Series Galaxy A16 Case
| SKU | CL-FXSH-SAMGA16-PK |
| Brand | CLICK |
| Series | Flex Shield Series |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | Galaxy A16 5G |
| Details | |
| Weight | 0.32 oz |
| UPC | 888488350400 |
| Warranty | Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 17 × 13 × 15 in |
| Master Box Weight | 36 lbs |
| Packaging Dims | 18.7 × 16.5 × 9.4 in |
Trend-forward designs. Wallet-friendly pricing.