Series: Flex Shield Series
SKU: CL-FXSH-IPH61-PU
CAUPC: 888488347721
The Flex Shield Series provides a unique sliding camera shield for added protection. This case is perfect for those who prioritize both functionality and security. Its slim and durable construction ensures long-lasting use without compromising on style. Precise cutouts offer easy access to all ports and buttons, while the secure grip provides comfortable handling. With the Flex Shield Series, your phone is protected and stylish, all backed by the CLICK Lifetime Warranty.
CLICK Flex Shield Series iPhone 11 Case
| SKU | CL-FXSH-IPH61-PU |
| Brand | CLICK |
| Series | Flex Shield Series |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | iPhone 11 |
| Details | |
| Weight | 0.32 oz |
| UPC | 888488347721 |
| Warranty | Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 17 × 13 × 15 in |
| Master Box Weight | 36 lbs |
| Packaging Dims | 18.7 × 16.5 × 9.4 in |
Trend-forward designs. Wallet-friendly pricing.