Series: Fortitude Series
SKU: CL-FRTD-IPD109-BK
CAUPC: 888488348919
Equip your iPad with the ultimate protection and functionality with the CLICK Fortitude Series Rugged iPad Case. Designed for those who need robust defense and practical features, this case is ideal for both everyday use and extreme environments.
CLICK Fortitude Series Case for iPad 10.9in (10th generation)
| SKU | CL-FRTD-IPD109-BK |
| Brand | CLICK |
| Series | Fortitude Series |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | iPad 10.9 |
| Details | |
| Weight | 0.81 oz |
| UPC | 888488348919 |
| Warranty | Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 40 |
| Master Box Dims | 19 × 12 × 11 in |
| Master Box Weight | 33 lbs |
| Packaging Dims | in |
Trend-forward designs. Wallet-friendly pricing.