SKU: CL-GLP-SAMGA16-PC
CAUPC: 888488350486
The CLICK Privacy Glass Screen Protector offers effective privacy and protection for your device. Designed to limit screen visibility from side angles, this privacy glass ensures that your information remains secure from onlookers. It maintains ultra-clear transparency to preserve your phone's display quality and features a scratch-resistant surface for reliable everyday protection.
CLICK Privacy Shield Screen Protector for Galaxy A16
| SKU | CL-GLP-SAMGA16-PC |
| Brand | CLICK |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | Galaxy A16 5G |
| Details | |
| Weight | 0.05 oz |
| UPC | 888488350486 |
| Warranty | Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 200 |
| Master Box Dims | 17 × 10 × 6 in |
| Master Box Weight | 15 lbs |
| Packaging Dims | in |
Trend-forward designs. Wallet-friendly pricing.