Series: Impact Magsafe Series
SKU: CL-IMPMS-IPH16-AP
CAUPC: 888488345727
The Impact MagSafe Series provides robust protection with a sleek design. This case is equipped with MagSafe compatibility, ensuring your phone is safe from impacts while remaining functional and stylish.
CLICK Impact MagSafe Series iPhone 16 Case
| SKU | CL-IMPMS-IPH16-AP |
| Brand | CLICK |
| Series | Impact Magsafe Series |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | iPhone 16 |
| MagSafe | Yes — MagSafe compatible |
| Details | |
| Weight | 0.32 oz |
| UPC | 888488345727 |
| Warranty | Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 17 × 13 × 15 in |
| Master Box Weight | 36 lbs |
| Packaging Dims | 18.7 × 16.5 × 9.4 in |
Trend-forward designs. Wallet-friendly pricing.