Series: Clear Tempered Glass
SKU: CL-GLC-IPH16-CL
CAUPC: 888488344546
The CLICK Screen Protector offers top-tier protection and clarity for your device. Designed to maintain the pristine display quality of your phone, this ultra-clear screen protector ensures a seamless viewing experience. Its scratch-resistant surface guards against everyday wear and tear, keeping your screen looking new. The easy installation process provides a bubble-free application, while the fingerprint-resistant coating keeps your screen clean and smudge-free.
CLICK Screen Protector for iPhone 16
| SKU | CL-GLC-IPH16-CL |
| Brand | CLICK |
| Series | Clear Tempered Glass |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | iPhone 16 |
| Details | |
| Weight | 0.05 oz |
| UPC | 888488344546 |
| Warranty | Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 17 × 10 × 6 in |
| Master Box Weight | 15 lbs |
| Packaging Dims | in |
Trend-forward designs. Wallet-friendly pricing.