Series: Latch Holster Series
SKU: CL-LATHL-SAMGA17-BK
CAUPC: 888488357072
The Latch MagSafe Series offers a built-in kickstand, Holster and MagSafe compatibility, making it a versatile and functional choice for phone protection. Its durable design ensures your phone stays safe from everyday wear and tear.
CLICK Latch Holster Series Galaxy A17 / A16 / A26 Case
| SKU | CL-LATHL-SAMGA17-BK |
| Brand | CLICK |
| Series | Latch Holster Series |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | Galaxy A17 5G |
| Details | |
| Weight | 0.50 oz |
| UPC | 888488357072 |
| Warranty | Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 50 |
| Master Box Dims | 17 × 14 × 13 in |
| Master Box Weight | 25 lbs |
| Packaging Dims | 7.5 × 4.1 × 1.6 in |
Trend-forward designs. Wallet-friendly pricing.