Series: Latch Series
SKU: CL-LAT-IPHSE25-BK
CAUPC: 888488352589
The CLICK Latch Series combines advanced functionality with sleek design, offering the ultimate in phone protection and usability. Featuring an integrated kickstand and MagSafe support, this case makes it easy to enjoy hands-free viewing or secure your phone with MagSafe accessories. With a modern, minimalist look and durable materials, the Latch Series is designed for those who value both practicality and style. Its multi-functional design makes it perfect for work, travel, or everyday use, all while keeping your device safe from drops and scratches.
CLICK Latch Series iPhone 17e/16e/15/14/13 Case
| SKU | CL-LAT-IPHSE25-BK |
| Brand | CLICK |
| Series | Latch Series |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | iPhone 13 (6.1),iPhone 14 (6.1),iPhone 15,iPhone 16e,iPhone 17e |
| Details | |
| Weight | 0.32 oz |
| UPC | 888488352589 |
| Warranty | Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 17 × 13 × 15 in |
| Master Box Weight | 36 lbs |
| Packaging Dims | 18.7 × 16.5 × 9.4 in |
Trend-forward designs. Wallet-friendly pricing.