Series: Lustre MagSafe Series
SKU: CL-LSTMS-IPH16PLUS-GD
CAUPC: 888488350912
Turn heads with the CLICK Lustre MagSafe Series—a fashion-forward phone case adorned with shimmering stones - available in a variety of options, this case combines glamour with practicality. With built-in MagSafe compatibility, it's as functional as it is stylish, providing reliable protection while keeping you effortlessly connected. Elevate your phone with a sparkle that demands attention wherever you go.
CLICK Lustre MagSafe Series iPhone 16 Plus Case
| SKU | CL-LSTMS-IPH16PLUS-GD |
| Brand | CLICK |
| Series | Lustre MagSafe Series |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | iPhone 16 Plus |
| MagSafe | Yes — MagSafe compatible |
| Details | |
| Weight | 0.32 oz |
| UPC | 888488350912 |
| Warranty | Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 17 × 13 × 15 in |
| Master Box Weight | 36 lbs |
| Packaging Dims | 18.7 × 16.5 × 9.4 in |
Trend-forward designs. Wallet-friendly pricing.