Series: Prism Series Magsafe Case
SKU: CL-PRSMS-IPH16-CL
CAUPC: 888488347776
The Prism MagSafe Series offers a clear design with robust protection. This case is MagSafe compatible, making it both functional and stylish for everyday use.
CLICK Prism MagSafe Series iPhone 16 Case
| SKU | CL-PRSMS-IPH16-CL |
| Brand | CLICK |
| Series | Prism Series Magsafe Case |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | iPhone 16 |
| MagSafe | Yes — MagSafe compatible |
| Details | |
| Weight | 0.32 oz |
| UPC | 888488347776 |
| Warranty | Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 17 × 13 × 15 in |
| Master Box Weight | 36 lbs |
| Packaging Dims | 18.7 × 16.5 × 9.4 in |
Trend-forward designs. Wallet-friendly pricing.