Series: Prism Series Magsafe Case
SKU: CL-PRSMS-IPHSE25-CL
CAUPC: 888488352718
The Prism Series offers a clear design with robust protection, perfect for those who want to maintain their phone's original aesthetics while keeping it safe. This case features precise cutouts, ensuring easy access to all ports and buttons, while its durable construction guarantees long-lasting use.
CLICK Prism Series Case iPhone 17e/16e/15/14/13 Case
| SKU | CL-PRSMS-IPHSE25-CL |
| Brand | CLICK |
| Series | Prism Series Magsafe Case |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | iPhone 13 (6.1),iPhone 14 (6.1),iPhone 15,iPhone 16e,iPhone 17e |
| MagSafe | Yes — MagSafe compatible |
| Details | |
| Weight | 0.32 oz |
| UPC | 888488352718 |
| Warranty | Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 17 × 13 × 15 in |
| Master Box Weight | 36 lbs |
| Packaging Dims | 18.7 × 16.5 × 9.4 in |
Trend-forward designs. Wallet-friendly pricing.