Series: Slim Silicone Series
SKU: CL-SLSC-SAMGA16-BL
CAUPC: 888488350202
The Slim Silicone Series combines a soft touch with durable protection. The Slim Silicone Series provides both style and functionality for everyday use.
CLICK Slim Silicone Series Galaxy A16 Case
| SKU | CL-SLSC-SAMGA16-BL |
| Brand | CLICK |
| Series | Slim Silicone Series |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | Galaxy A16 5G |
| Details | |
| Weight | 0.32 oz |
| UPC | 888488350202 |
| Warranty | Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 17 × 13 × 15 in |
| Master Box Weight | 36 lbs |
| Packaging Dims | 18.7 × 16.5 × 9.4 in |
Trend-forward designs. Wallet-friendly pricing.