Series: Static Series
SKU: CL-STT-IPH16PMX-BGD
CAUPC: 888488346908
The Static Series offers a combination of durability and style. This case features a built-in kickstand and Magnet Mount-ready capabilities, making it a versatile choice for everyday use.
CLICK Static Series iPhone 16 Pro Max Case
| SKU | CL-STT-IPH16PMX-BGD |
| Brand | CLICK |
| Series | Static Series |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | iPhone 16 Pro Max |
| Details | |
| Weight | 0.32 oz |
| UPC | 888488346908 |
| Warranty | Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 17 × 13 × 15 in |
| Master Box Weight | 36 lbs |
| Packaging Dims | 18.7 × 16.5 × 9.4 in |
Trend-forward designs. Wallet-friendly pricing.