Series: Ultra Slim Magsafe Series
SKU: CL-USLMS-IPH16PLUS-PU
CAUPC: 888488344898
Only 5 available
The Ultra Slim MagSafe Series offers a sleek and stylish design, perfect for those who want to protect their phone without adding bulk. This case features a clear, minimalistic design available in various colors, allowing your phone's original aesthetics to shine through while providing robust protection. With built-in MagSafe technology, it ensures seamless compatibility with all MagSafe accessories.
CLICK Ultra Slim MagSafe Series for iPhone 16 Plus
| SKU | CL-USLMS-IPH16PLUS-PU |
| Brand | CLICK |
| Series | Ultra Slim Magsafe Series |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | iPhone 16 Plus |
| MagSafe | Yes — MagSafe compatible |
| Details | |
| Weight | 0.32 oz |
| UPC | 888488344898 |
| Warranty | Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 17 × 13 × 15 in |
| Master Box Weight | 36 lbs |
| Packaging Dims | 18.7 × 16.5 × 9.4 in |
Trend-forward designs. Wallet-friendly pricing.