Series: Wave Magsafe Series
SKU: CL-WAVMS-IPH16-BK
CAUPC: 888488345611
The Wave MagSafe Series combines elegance with practicality. This case features a sleek design and MagSafe compatibility, ensuring your phone is both stylishly protected and functional.
CLICK Wave MagSafe Series iPhone 16 Case
| SKU | CL-WAVMS-IPH16-BK |
| Brand | CLICK |
| Series | Wave Magsafe Series |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | iPhone 16 |
| MagSafe | Yes — MagSafe compatible |
| Details | |
| Weight | 0.32 oz |
| UPC | 888488345611 |
| Warranty | Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 17 × 13 × 15 in |
| Master Box Weight | 36 lbs |
| Packaging Dims | 18.7 × 16.5 × 9.4 in |
Trend-forward designs. Wallet-friendly pricing.