SKU: LSHD-IPH7
TNUPC: 888488254661
Out of Stock
This item is temporarily unavailable.
Made with ultra thin scratch-resistant, oleophobic-coated glass material, ZIZO Glass tempered glass screen protector provides the protection you want and need. The glass is 0.33mm in thickness with 2.5 degree rounded edges. Glass provides Full clarity and zero distortion. The 9H surface hardness yields a shatterproof protection and an absolute seamless user experience. Anti-fingerprint and anti-scratch, this is the glass screen protector you are looking for. 100% touch sensitivity with smooth, beveled corners. One-push easy installation with easy instructions written on the ZIZO Glass packaging.This screen protector is compatible with iPhone SE (2020), iPhone 8, iPhone 7 and iPhone 6.
ZIZO Lightning Shield Screen Protector iPhone SE (3rd and 2nd gen)/8/7
| SKU | LSHD-IPH7 |
| Brand | ZIZO |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | iPhone 6 - 6s,iPhone 7,iPhone 8,iPhone SE (2020) |
| Details | |
| Weight | 0.12 oz |
| UPC | 888488254661 |
| Warranty | ZIZO Care Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 200 |
| Master Box Dims | 17 × 16 × 8 in |
| Master Box Weight | 28 lbs |
| Packaging Dims | 7.2 × 3.7 × 0.3 in |
Military-grade protection. Award-winning design.