Series: Alto 2
SKU: N9AL-SAMGS23FE-BLK
CAUPC: 810058634979
The Alto 2 is slim but durable, boasting a 16ft drop-tested protection to protect you from everyday bumps and drops, while also featuring raised screen and camera protection for 360 degrees of defense. Available in several fun colors, or clear for a more minimalistic look.
Nimbus9 Alto 2 Galaxy S23 FE
| SKU | N9AL-SAMGS23FE-BLK |
| Brand | Nimbus9 |
| Series | Alto 2 |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | Galaxy S23 FE |
| Details | |
| Weight | 0.32 oz |
| UPC | 810058634979 |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 17 × 13 × 15 in |
| Master Box Weight | 36 lbs |
| Packaging Dims | 18.7 × 16.5 × 9.4 in |
Designed to impress. Engineered to protect.