Series: Nimbus9
SKU: N9WS-AW41-IVR
CAUPC: 810058634771
Upgrade your Apple Watch with the Nimbus9 Magnetic Silicone Watch Band. Designed for both style and functionality, this watch band features a unique ridged design and is crafted from sweat-resistant, waterproof silicone. The magnetic closure ensures a secure and comfortable fit, making it perfect for an active lifestyle. Designed for Apple Watch 41mm, 40mm and 38mm
Nimbus9 Magnetic Watch Band for Apple Watch 41mm
| SKU | N9WS-AW41-IVR |
| Brand | Nimbus9 |
| Series | Nimbus9 |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | Apple Watch |
| Details | |
| Weight | 0.25 oz |
| UPC | 810058634771 |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 200 |
| Master Box Dims | 17 × 16 × 14 in |
| Master Box Weight | 10 lbs |
| Packaging Dims | 6.6 × 3.1 × 0.5 in |
Designed to impress. Engineered to protect.