Series: Nimbus9
SKU: N9WS-AW45-IVR
CAUPC: 810058634764
Upgrade your Apple Watch with the Nimbus9 Magnetic Silicone Watch Band. Designed for both style and functionality, this watch band features a unique ridged design and is crafted from sweat-resistant, waterproof silicone. The magnetic closure ensures a secure and comfortable fit, making it perfect for an active lifestyle. Designed for Apple Watch 45mm, 44mm, 42mm and Apple Watch Ultra 49mm
Nimbus9 Magnetic Watch Band for Apple Watch 45mm
| SKU | N9WS-AW45-IVR |
| Brand | Nimbus9 |
| Series | Nimbus9 |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | Apple Watch |
| Details | |
| Weight | 0.25 oz |
| UPC | 810058634764 |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 200 |
| Master Box Dims | 17 × 16 × 14 in |
| Master Box Weight | 10 lbs |
| Packaging Dims | 6.6 × 3.1 × 0.5 in |
Designed to impress. Engineered to protect.