Series: Nimbus9
SKU: N9MR-2PK-BK
CAUPC: 810058633170
The Nimbus9 Magnetic Mount Adhesive Ring (2-Pack) is the perfect partner for all your Magnetic mounting and charging devices, pairing perfectly with the Nimbus9 Magnetic Mounting Ecosystem, easily snap your device into place for the next road trip. Additionally the soft touch finish provides both a luxury feel and extra grip to your case or device helping to prevents slips and drops.
Nimbus9 Magnetic Mount Adhesive Ring (2-Pack)
| SKU | N9MR-2PK-BK |
| Brand | Nimbus9 |
| Series | Nimbus9 |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | Universal |
| Details | |
| Weight | 0.13 oz |
| UPC | 810058633170 |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 200 |
| Master Box Dims | 22 × 15 × 17 in |
| Master Box Weight | 33 lbs |
| Packaging Dims | 6.7 × 4.2 × 1.6 in |
Designed to impress. Engineered to protect.