Series: Nimbus9
SKU: N9WNY-AW45-MBL
CAUPC: 810058637536
Elevate your Apple Watch with the Nimbus9 Nylon Apple Sport Band. This stylish accessory features a unique ridge design that adds a touch of charm to your wrist, perfect for any occasion. Crafted from durable nylon, this wristband is both comfortable and resilient, available in versatile colors to match your personal style. Designed for Apple Watch 45mm, 44mm, 42mm and Apple Watch Ultra 49mm
Nimbus9 Nylon Sport Band for Apple Watch 45mm
| SKU | N9WNY-AW45-MBL |
| Brand | Nimbus9 |
| Series | Nimbus9 |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | Apple Watch |
| Details | |
| Weight | 0.25 oz |
| UPC | 810058637536 |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 200 |
| Master Box Dims | 17 × 16 × 14 in |
| Master Box Weight | 10 lbs |
| Packaging Dims | 6.6 × 3.1 × 0.5 in |
Designed to impress. Engineered to protect.