Series: Nimbus9
SKU: NIM-APi6120-N9PH-CL
CAUPC: 811433039327
Phantom 2 is certified to meet and exceed military protection standard MIL-STD 810G. Let's bring a supreme safeguard to your device. An esthetically designed see-through case with different brilliant colors, suits all kinds of personalities while adding proven protection. Super responsive detachable metallic buttons gives users a redefined experience. Enjoy taking a selfie with no impediments at all. Powerful 3D texture that perfectly encases your device with a mesmerizing look while providing optimal shock suspension. This case is compatible with iPhone 12 / iPhone 12 Pro.
Nimbus9 Phantom 2 for iPhone 6.1 (2020)
| SKU | NIM-APi6120-N9PH-CL |
| Brand | Nimbus9 |
| Series | Nimbus9 |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | iPhone 12 |
| Details | |
| Weight | 0.32 oz |
| UPC | 811433039327 |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 17 × 13 × 15 in |
| Master Box Weight | 36 lbs |
| Packaging Dims | 18.7 × 16.5 × 9.4 in |
Designed to impress. Engineered to protect.