Series: Nimbus9
SKU: N9GL-IPH14MAX-CL
CAUPC: 810058632869
The highly durable, crystal clear, easy-to-install Tempered Glass Screen Protector and Installation Kit from Nimbus9 provides full edge-to-edge protection with a precise fit and high impact shatter protection giving you peace of mind with a smudge-free finish every time.
Nimbus9 Tempered Glass and Installation Kit for iPhone 14 Plus (6.7)
| SKU | N9GL-IPH14MAX-CL |
| Brand | Nimbus9 |
| Series | Nimbus9 |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | iPhone 14 Plus (6.7) |
| Details | |
| Weight | 0.19 oz |
| UPC | 810058632869 |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 16 × 16 × 9 in |
| Master Box Weight | 16 lbs |
| Packaging Dims | in |
Designed to impress. Engineered to protect.