SKU: POP-807047
CAUPC: 840173745755
Order in multiples of 4
This PopGrip has a swappable top — just close the grip flat, press down, and twist 90 degrees to swap out the top. Then, you can swap in a new PopTop or do a little wireless charging. Easily swap the top to change your style. PopPower - charging compatible. For generic wireless chargers, easily remove the top to wirelessly charge your phone. Offers a secure grip so you can text with one hand, snap better photos, and watch cat videos hands-free Functions as a convenient stand so you can watch videos on the fly. Repositionable and sticks to most devices and cases (but may not stick to silicone or waterproof cases). Allows for hands-free use with the PopMounts. Compatible with all mounts sold today. Dimensions: 39.74 mm diameter x 7 mm and 24.25 mm expanded. Sticks best to smooth hard plastic cases. Sticks to iPhone 11; will NOT stick to iPhone 11 Pro or iPhone 11 Pro Max without a suitable case.
PopSockets Phone and Tablet Swappable PopGrip
| SKU | POP-807047 |
| Brand | PopSockets |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | Universal |
| Details | |
| Weight | 0.06 oz |
| UPC | 840173745755 |
| Warranty | 1-Year Limited Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 22 × 15 × 17 in |
| Master Box Weight | 33 lbs |
| Packaging Dims | 6.7 × 4.2 × 1.6 in |