Series: PowerLab
SKU: PLB-WLC-UNIM10W-WH
CAUPC: 738516501543
Charging Simplified. With the PowerLab 10W Wireless Charger, you can charge your compatible iPhone and other Qi-compatible devices without the need to plug your device in to a wall charger or USB port. Charging has never been more convenient with Qi charging technology. A slim and sleek wireless charging pad makes it easy to grab and go!
PowerLab 10W Wireless Charger
| SKU | PLB-WLC-UNIM10W-WH |
| Brand | PowerLab |
| Series | PowerLab |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | Universal |
| Details | |
| Weight | 0.50 oz |
| UPC | 738516501543 |
| Warranty | 1-Year Limited Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 22 × 10 × 12 in |
| Master Box Weight | 18 lbs |
| Packaging Dims | in |