Series: PowerLab
SKU: PLB-WC-USBC20W
CAOut of Stock
This item is temporarily unavailable.
PowerLab 20W USB-C Wall Charger delivers a fast 20W output that will fast charge compatible phones. Less power wasted also means less heat, which helps keep your devices safe and preserves overall battery life. Toss it into a briefcase, handbag, carry-on or backpack! This compact charger is optimized to work flawlessly with all your mobile devices including smartphones, tablets, wearables and more.
PowerLab 20W USB-C Wall Charger
| SKU | PLB-WC-USBC20W |
| Brand | PowerLab |
| Series | PowerLab |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | Universal |
| Details | |
| Weight | 0.25 oz |
| Warranty | 1-Year Limited Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 19 × 15 × 8 in |
| Master Box Weight | 18 lbs |
| Packaging Dims | in |