Series: PowerLab
SKU: PLB-2IN1-DUAL32WUSBC-WH
CAUPC: 738516539317
Experience super-fast charging with Powerlab Power Delivery, all in a slim, travel-friendly design. Compatible with most mobile devices, this charger is built to last, thanks to its durable braided materials.
Powerlab Wall Bundle 32W Dual Port Wall Charger w/ 6ft USB-C Cable
| SKU | PLB-2IN1-DUAL32WUSBC-WH |
| Brand | PowerLab |
| Series | PowerLab |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | Universal |
| Details | |
| Weight | 0.29 oz |
| UPC | 738516539317 |
| Warranty | 1-Year Limited Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 22 × 15 × 17 in |
| Master Box Weight | 33 lbs |
| Packaging Dims | 6.7 × 4.2 × 1.6 in |