Series: PowerLab
SKU: PLB-PWB-5K-BLK
CAUPC: 738516560649
The PowerLab 5000mAh Powerbank -- equipped with advanced technology to deliver maximum power whenever you need it. This rechargeable and recyclable powerhouse has undergone rigorous testing for reliability in our US laboratory, ensuring it meets the highest standards. Stay confidently charged on the go with our 5000mAh Powerbank, your reliable source of portable power.
PowerLab 5000 mAh Power Bank with Lifetime Warranty
| SKU | PLB-PWB-5K-BLK |
| Brand | PowerLab |
| Series | PowerLab |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | Universal |
| Details | |
| Weight | 1.25 oz |
| UPC | 738516560649 |
| Warranty | 1-Year Limited Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 22 × 15 × 17 in |
| Master Box Weight | 33 lbs |
| Packaging Dims | 6.7 × 4.2 × 1.6 in |