SKU: PLB-GL-ALCJT2-CL
CAUPC: 738516501925
This anti-scratch screen protector has been specially designed to form around the curves of your device. It’s made with hygienic materials that help reduce microbes by up to 99.99% and includes an easy-to-use applicator for a precise fit. Designed for Alcatel Joy Tab 2.
PowerLab Glass Screen Protector for Alcatel Joy Tab 2
| SKU | PLB-GL-ALCJT2-CL |
| Brand | PowerLab |
| Series | Full Edge to Edge Screen Protectors |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | Alcatel Joy Tab 2 |
| Details | |
| Weight | 0.13 oz |
| UPC | 738516501925 |
| Warranty | 1-Year Limited Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 17 × 10 × 6 in |
| Master Box Weight | 15 lbs |
| Packaging Dims | in |