Series: PowerLab
SKU: PLB-DC-USBCLTN6FT2-BK
CAUPC: 738516539423
Out of Stock
This item is temporarily unavailable.
Ensure your Apple devices stay powered with the PowerLab 6FT USB-C to Lightning Cable. The generous 6FT length provides flexibility for charging in different environments, be it at home, the office, or on the go. Made with a tough braided material, this cable is built to endure everyday wear while retaining a modern look. Its tangle-free design ensures you won't waste time dealing with knots, providing a seamless charging experience.
PowerLab 6FT USB-C to Lightning Cable
| SKU | PLB-DC-USBCLTN6FT2-BK |
| Brand | PowerLab |
| Series | PowerLab |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | Universal |
| Details | |
| Weight | 0.25 oz |
| UPC | 738516539423 |
| Warranty | 1-Year Limited Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 15 × 10 × 9 in |
| Master Box Weight | 11 lbs |
| Packaging Dims | in |