Series: Puregear
SKU: PG-CC-36W2XCC-GRRD
TNUPC: 818719024831
LightSpeed fast charging works with the latest devices that utilize a USB-C connection. Designed with a smooth black finish for a sleek minimalistic look.
PureGear 36W Dual USB-C Car Charger
| SKU | PG-CC-36W2XCC-GRRD |
| Brand | PureGear |
| Series | Puregear |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | Universal |
| Details | |
| Weight | 0.06 oz |
| UPC | 818719024831 |
| Warranty | 1-Year Limited Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 22 × 15 × 17 in |
| Master Box Weight | 33 lbs |
| Packaging Dims | 6.7 × 4.2 × 1.6 in |