SKU: PG-UNI-SCMT-BLK
CAUPC: 810032993030
Expandable brackets Robust suction cut mounts easily to the dashboard or windshield Rotates 360 degrees and swivels to create almost any viewing angle Bendable arm allows you to adjust your desired viewing position Compatible with phones up to 3.75" wide
PureGear Cradle Suction Cup Car Mount
| SKU | PG-UNI-SCMT-BLK |
| Brand | PureGear |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | Universal |
| Details | |
| Weight | 0.43 oz |
| UPC | 810032993030 |
| Warranty | 1-Year Limited Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 22 × 15 × 17 in |
| Master Box Weight | 33 lbs |
| Packaging Dims | 6.7 × 4.2 × 1.6 in |