Series: Fashion Series
SKU: PG-D-MOTGPLY244G-24
CAUPC: 810096258960
Elegant and durable the PureGear Designer Series offers you the protection of a rugged and protective case without the added bulk. Designed to accent your phone's natural form for maximum comfort with a polished look. Choose from several opulent designs that will accent any style, while never having to worry about what road life might take you on. With the Designer Series, you will always know your phone is protected with the same PureGear impact protection you've come to know and love. Designed for moto g Play (2024) .
PureGear Slim Shell Designer Series moto g Play (2024) Case
| SKU | PG-D-MOTGPLY244G-24 |
| Brand | PureGear |
| Series | Fashion Series |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | moto g play (2024) |
| Details | |
| Weight | 0.23 oz |
| UPC | 810096258960 |
| Warranty | 1-Year Limited Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 21 × 17 × 12 in |
| Master Box Weight | 26 lbs |
| Packaging Dims | in |