Series: In-ear Headphones
SKU: PG-HF-35MM-BLK
CAUPC: 810032996413
Superior sound quality. Ergonomic fit for hours of comfortable listening. Easy access controls allow you to take calls with the push of a button. Built-in mic for hands-free calls. Works with all aux 3.5mm devices
PureGear PureBoom Aux Corded EarBuds
| SKU | PG-HF-35MM-BLK |
| Brand | PureGear |
| Series | In-ear Headphones |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | Universal |
| Details | |
| Weight | 0.05 oz |
| UPC | 810032996413 |
| Warranty | 1-Year Limited Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 22 × 15 × 17 in |
| Master Box Weight | 33 lbs |
| Packaging Dims | 6.7 × 4.2 × 1.6 in |