Series: Puregear
SKU: PG-SPK-BMG2-BLK
CAUPC: 810096254603
Introducing our PureBoom Wireless Speaker. Enjoy crystal clear sound wherever you play your music—at home, the beach or anywhere else in the world. Best part?! Connect up to 2 PureBoom Speakers to create the ultimate immersive sound experience. Take your music listening to a whole new level!
Puregear PureBoom Wireless Bluetooth Speaker
| SKU | PG-SPK-BMG2-BLK |
| Brand | PureGear |
| Series | Puregear |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | Universal |
| Details | |
| Weight | 0.75 oz |
| UPC | 810096254603 |
| Warranty | 1-Year Limited Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 22 × 15 × 17 in |
| Master Box Weight | 33 lbs |
| Packaging Dims | 6.7 × 4.2 × 1.6 in |