Series: PureGear Wallet Series
SKU: PG-W-SAMGA13-BK
CAUPC: 810032997700
Classic All-In-One Design. Carry cards and cash with ease. Precise cutouts give you full access to ports, and sensitive button covers allow for responsive presses. Engineered with high-quality PU leather that holds your phone safely within the durable soft TPU full-body inner case providing dual-layered protection. Designed with a cushioned shockproof edge that ensures it against drops and bumps. Designed for Galaxy A13 5G.
PureGear WALLET Series Galaxy A13 5G Case
| SKU | PG-W-SAMGA13-BK |
| Brand | PureGear |
| Series | PureGear Wallet Series |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | Galaxy A13 5G |
| Details | |
| Weight | 0.25 oz |
| UPC | 810032997700 |
| Warranty | 1-Year Limited Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 21 × 17 × 12 in |
| Master Box Weight | 26 lbs |
| Packaging Dims | in |