Series: Scosche
SKU: SCO-MAGDM2
CAUPC: 033991048171
Out of Stock
This item is temporarily unavailable.
MagicMount™ is the multi-award-winning magnetic mounting system for conveniently mounting smartphones and more. Just hover your device near the magnetic (after you place the MagicPlate) surface and it instantly locks securely in place. This cell phone car mount system is sleek and versatile. The cradle-free design uses high-powered magnets to secure your device where you use them most. Place your device at any angle for convenient viewing. On the road, at the office, at home, everyWHERE.
SCOSCHE MAGICMOUNT DASH - BLACK
| SKU | SCO-MAGDM2 |
| Brand | SCOSCHE |
| Series | Scosche |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | Universal |
| Details | |
| Weight | 0.27 oz |
| UPC | 033991048171 |
| Warranty | 1-Year Limited Warranty |
| Master Box Qty | 48 |
| Master Box Dims | 16 × 11 × 21 in |
| Master Box Weight | 18 lbs |
| Packaging Dims | 4 × 1.9 × 8 in |