SKU: SIM-LQGLV-CL
CAUPC: 814238026363
Worried about your phone screen everytime you go out for a trek, jog, or bike? Liquid Glass keeps your screen safe using a Nano Coating Technology, guaranteed to resist impacts from everyday use. With invisible screen protection, you can now stop worrying and spend more time enjoying the outdoors!
Simple Universal Liquid Glass Screen Protector
| SKU | SIM-LQGLV-CL |
| Brand | Simple |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | Universal |
| Details | |
| Weight | 0.06 oz |
| UPC | 814238026363 |
| Warranty | 1-Year Limited Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 22 × 15 × 17 in |
| Master Box Weight | 33 lbs |
| Packaging Dims | 6.7 × 4.2 × 1.6 in |