Series: Transform Series
SKU: TFM-IPH7-BKBK
CAUPC: 888488321554
About ZIZO. Don't just get a phone case that protects your phone. You deserve more than that. ZIZO is a Family company brand that has been innovating cell phone cases since 2006, this is the brand's combined expertise into one case. Simply, a masterpiece. This is a sleek case that is thin. Made to maintain a low profile, this case inhibits two layers: a rigid outer shell and a soft inner shell. It is coated with a sleek texture to promote a feeling of luxury and elegance. The first in its kind, a protective case that is simple, lightweight, and slim. Our designers have hand selected the richest colors and textures to make the phone itself stand out. This case not only guarantees your phone's protection, but also will make it stand out from the rest. This case is compatible with the iPhone SE (2020), iPhone 8, and iPhone 7.
ZIZO TRANSFORM Series iPhone 8, iPhone 7, iPhone 6s Case
| SKU | TFM-IPH7-BKBK |
| Brand | ZIZO |
| Series | Transform Series |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | iPhone 6 - 6s,iPhone 7,iPhone 8,iPhone SE (2020) |
| Details | |
| Weight | 0.34 oz |
| UPC | 888488321554 |
| Warranty | ZIZO Care Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 17 × 14 × 16 in |
| Master Box Weight | 35 lbs |
| Packaging Dims | 8.3 × 4.2 × 0.9 in |
Military-grade protection. Award-winning design.