SKU: LSHD-CKNS-CL
CAUPC: 888488344096
ZIZO TEMPERED GLASS Screen Protectors offer the best protection for your device. The Cricket Outlast 5G Tempered Glass features 9H hardness to withstand all bumps, shocks, and drops. A 0.33 mm thick glass keeps your Cricket Outlast 5G scratch resistant without interfering with the sensitivity of your touch screen.
ZIZO TEMPERED GLASS Screen Protector for Cricket Outlast 5G
| SKU | LSHD-CKNS-CL |
| Brand | ZIZO |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | Cricket Outlast 5G |
| Details | |
| Weight | 0.05 oz |
| UPC | 888488344096 |
| Warranty | ZIZO Care Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 200 |
| Master Box Dims | 17 × 16 × 8 in |
| Master Box Weight | 28 lbs |
| Packaging Dims | 7.2 × 3.7 × 0.3 in |
Military-grade protection. Award-winning design.