Series: Earbuds and
SKU: TWS-ENCSPORT-BLK
CAUPC: 888488339481
Never worry about losing your earbuds again with ZIZO Encore Sport Active Wireless Earbuds, with silicone smooth, ergonomic, and securely fitting earloops that will have your sound locked in through all of your days' activities. An IPX7 water resistance rating means you won't have to worry about intense workouts and sweat. With up to 9 hours of playtime so the adventure doesn't have to stop -- your ZIZO Encore Sport Active Wireless Earbuds are your new companion for on-the-go.
ZIZO Encore Sport Active Wireless Earbuds

| SKU | TWS-ENCSPORT-BLK |
| Brand | ZIZO |
| Series | Earbuds and |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | Universal |
| Details | |
| Weight | 0.13 oz |
| UPC | 888488339481 |
| Warranty | ZIZO Care Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 40 |
| Master Box Dims | 22 × 15 × 17 in |
| Master Box Weight | 33 lbs |
| Packaging Dims | 6.7 × 4.2 × 1.6 in |
Military-grade protection. Award-winning design.