SKU: GLSHD-SAMGA14-BLK
CAUPC: 888488329376
ZIZO TEMPERED GLASS Screen Protectors offer the best protection for your device. The Samsung Galaxy A14 5G Tempered Glass features 9H hardness to withstand all bumps, shocks, and drops. A 0.33 mm thick glass keeps your Galaxy A14 5G scratch resistant without interfering with the sensitivity of your touch screen.
ZIZO TEMPERED GLASS Screen Protector for Galaxy A14 5G
| SKU | GLSHD-SAMGA14-BLK |
| Brand | ZIZO |
| Series | Full Edge to Edge Screen Protectors |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | Galaxy A14 5G |
| Details | |
| Weight | 0.05 oz |
| UPC | 888488329376 |
| Warranty | ZIZO Care Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 200 |
| Master Box Dims | 17 × 12 × 12 in |
| Master Box Weight | 28 lbs |
| Packaging Dims | 6.9 × 3.5 × 0.6 in |
Military-grade protection. Award-winning design.